Vánoční expres - projektový den ve třídě Hvězdičky

Dne 7. prosince  do naší školky do třídy Hvězdičky přijely lektorky z organizace Akademie mladých vědců, která má svou provozovnu ve vzdělávacím centru Smart Bricks.

Ve spolupráci s paní učitelkou připravily projektový den na téma Vánoční expres.  Program celé dopoledne program  rozvíjel polytechnické dovednosti a myšlení . Děti  ve svém projektovém dni  vytvářely krásné stavby, byly pro mě  připraveny pohybové hry  evokující zimní radovánky (jako bruslení, koulování, sáňkování,  hry na tučňák, stavba iglú, …) .

Ve třídě kluci a holky pracovali s kostkami stavebnice LEGO Education.  Děti ve vzájemné kooperaci vystavěly koleje pro speciální expres, prostřednictvím stavitelských výzev vytvářely zastávky, které se váží k zimnímu období a času adventu (krmítka pro ptáčky, zábavu pro polární zvířata, Betlém a jesličky pro Ježíšk ).  A protože expres může jet dalekou cestu seznámily se děti nejen s legendou o Ježíškovi, ale  i ostatními postavami, které mohou děti obdarovat.

V rámci celého programu bylo rozvíjeno polytechnické vzdělání dětí na základě speciální výukové metody STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics). V rámci spontánní aktivity děti objevovaly možnosti polytechniky. Děti se kromě jiného učily i spolupráci,  prezentačním a komunikačním schopnostem.

Program se odehrával ve třídě i na zahradě školky.

Jak vše pobíhalo si prohlédněte na fotografiích ve fotogalerii od paní učitelky Julie.