TIB Voda je vzácný poklad

Ve třídě Sluníček jsme se od 20.5. do 31.5. věnovali tématu Voda je vzácný poklad.
Vyprávěli jsme si o vodě - kde ji najdeme, k čemu ji potřebujeme i co uděláme pro to, abychom ji chránili a šetřili. Děti tvořili k tématu vody spoustu výrobků, pozorovali vodní rostliny a živočichy ve vodní observatoři. Pro pokusy s vodou nám sloužily pomůcky na zahradě MŠ Vodní ráj a Vodní svět, ve třídě bazének na pokusy Co plave a neplave ve vodě.. Zvolili jsme službu dětí, kteří se budou starat o to, abychom neplýtvali vodou při umývání rukou a čištění zubů. Tématu vody byl věnován program v Permoniu s názvem Duhová kapka. Děti se mohly v jezírku také osvěžit v parném počasí. Diskutovali jsme se všemi nadotázkami:
  • Co tě napadne, když se řekne slovo VODA?
  • Kde se můžeme s vodou setkat?
  • Odkud se voda bere/ jak vzniká kapka vody?
  • K čemu vodu potřebujeme? Proč je voda pro nás pokladem?
  • Jak lidé vodu znečišťují? čím ji naopak chráníme?
  • Co by se stalo, kdybychom neměli vodu?