TIB Stromy v naší zahradě

Milí rodiče,
v následujícím období se zaměříme na téma Stromy v naší zahradě. Budeme s dětmi budovat pozitivní vztah k živé přírodě, která nám poskytuje nejen bohatství ve formě kyslíku, ale také suroviny pro výrobu různých nástrojů pro každodenní potřebu. Společně prozkoumáme naši zahradu, a navíc se vydáme hledat stromy v okolí mateřské školy, které v naší zahradě nemáme.
Budeme rádi, když se k našemu poznávání připojíte a společně s dětmi vyberete ve svém okolí jeden strom, který se vám s dětmi nejvíce líbí. Na A4 papír pak nalepte jeden list z tohoto stromu a doplňte krátkou charakteristiku (kde se tento strom nachází, jak je vysoký, zda se jeho kmen dá obejmout, jakou má zrovna barvu, co se z něj vyrábí, co se vám na něm líbí apod.), o váš strom se pak děti mohou podělit s námi v ranním kruhu. Velice se těšíme na vaše stromy a pokud nám to čas a přístupnost dovolí, tak je postupně s dětmi v rámci vycházky navštívíme.
Děkujeme,
Vaše paní učitelky z Hvězdiček