TIB Pojďme se seznámit, Sluníčka

Na začátku školního roku jsme vybrali téma "Pojďme se seznámit, Sluníčka", které otevírá pomyslným klíčem prostředí mateřské školy pro všechny děti. V každé třídě budeme vytvářet bezpečnou, vstřícnou a pozitivní atmosféru, která usnadní novým dětem adaptaci na jim doposud neznámé prostředí. Díky sledování individuální cesty každého dítěte, bude zajištěno uspokojování jeho základních potřeb, což je nezbytné pro další učení. Budeme podporovat děti, které již mateřskou školu navštěvovali v jejich nové roli starších dětí a předškoláků a připravovat jim natolik bohatou vzdělávací nabídku, jež bude nejvíce rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti. Pro vytvoření co nejbezpečnějšího prostředí jsou nezbytná pravidla, dohody a rituály, která si s dětmi budeme společně během prvních dnů vytvářet a postupně se je učit dodržovat. Při porušování pravidel budeme s dětmi vyvozovat přirozené důsledky. Děti budou vedeny k tomu, aby věděly, že věci mají své místo, k samostatnosti a v neposlední řadě také k respektování ostatních, to vše bude podpořené laskavou důsledností.
Prosíme rodiče o vzájemnou spolupráci :)