TIB Pohyb nás baví, protože je zdravý

V období od pondělí 9.října se ve třídě Sluníček zaměříme na téma Pohyb nás baví, protože je zdravý. Budeme se zabývat rozvojem pozitivního postoje dětí k pohybu a ke sportu, naučíme se základní informace o tom, jak funguje lidské tělo a popovídáme si o základních sportovních disciplínách. Naučíme se básničky doprovázené pohybovým cvičením, budeme trénovat hrubou motoriku – lezení, přitahování, přeskok, podlézání, hod míčku na cíl, rovnováhu na balančních destičkách, skok do dálky i běh na krátkou vzdálenost. Zahrajeme si míčové hry i florbal, kuželky a petanque. Uskutečníme vycházku na provazovou loď, kde si děti zahrají na piráty.
Prohlédneme si svoje dlaně i tvář pod lupou, poskládáme puzzle lidské postavy, ale také předvedeme pantomimou svůj oblíbený sport.
ÚKOL PRO RODIČE A DĚTI: Prosíme, aby si děti donesly obrázek svého oblíbeného sportu, o kterém nám mohou povyprávět. Těšíme se na spolupráci!
Od úterý 10.10. do čtvrtka 12.10. u nás ve třídě proběhla pedagogická praxe studentek 1. ročníku PdF MU – oboru Učitelství pro mateřské školy.