TIB Máme rádi pohádky?

Od 24.ledna 2022 se budeme ve třídách věnovat tématu -Máme rádi pohádky? S dětmi se přeneseme do světa tajemna a fantazie.

Budeme se zabývat otázkami " Proč máme rádi pohádky, kterou mám nejraději, co to je pohádka?"

Děti se budou zamýšlet nad postavami , které konají dobro nebo zlo , vnímat co je dobré a co zlé , pojmenovávat povahové vlastnosti postav. Snažit se zachytit a sledovat hlavní myšlenku pohádky .Děti zkusí vlastními slovy převyprávět pohádku a dokončit ji. Naučí se nazpaměť krátké texty, výtvarně zpracují oblíbené postavy z pohádek. Děti při hraní pohádek, využijí různé kostými, loutky nebo maňásky.

Budeme v dětech podporovat přirozený zájem o knihy, povídat si o ilustracích . Také se seznámí se spisovateli , kteří pohádky psali .

Mladší děti navštíví divadlo Radost představení : " O kůzlátkách a vlkovi aneb když jde kůzle otevřít. "