TIB - Kouzla nebo věda?

Od pondělí 15. 11. se budeme v naší třídě věnovat tématu Kouzla nebo věda? Náš integrovaný blok zahájí projektový den Škola kouzel Ferdy Mravence aneb pokusy v mraveništi. Předškolní děti při něm zažijí mnoho chemických a fyzikálních pokusů. Děti se naučí překonat propast pomocí akrobatického panáčka, najít magnetické předměty, zhotovit květ, který ve vodě rozkvete, vyrobit vírník a popsat, proč padá a otáčí se, vyrobit "automatickou ruku", ponořit Ferdu do vody bez namočení, zhotovit a odstartovat raketu a mnoho dalšího. V průběhu tématu budou děti zkoušet další pokusy jako objevení tajného vzkazu díky citronové šťávě, míchání barev, déšť ve sklenici, sopka, čarodějný lektvar atd. Děti se naučí novou píseň Pokusy a básničku Vědec.

Budeme se zamýšlet nad těmito otázkami:

• Co tě napadne, když se řekne VĚDEC/POKUS/VYNÁLEZCE?
  • Zkoušel jsi už někdy nějaký pokus? Doma, v kroužku?
  • Jaký je rozdíl mezi vědou a kouzlením?
  • Kdo je vědec a kdo kouzelník, jaký je mezi nimi rozdíl?