TIB Kdo bydlí v lese?

Ve třídě Sluníček se od pondělí 21. března věnujeme tématu Kdo bydlí v lese? Navázali jsme na výukový program Lipky, který si užili předškoláci na pracovišti Jezírko. Děti se seznamují se zvířaty, která žijí v našich lesích - jak vypadají, co je pro ně typické, kde bydlí, čím se živí. Venku pozorujeme zvířátka a hmyz v přírodě, učíme se, jak se správně chovat k živým i neživým částem přírody. Ve třídě zpíváme písničky Na tý louce zelený, Sedí liška pod dubem, hrajeme hudebně-pohybovou hru Zajíček v své jamce, cvičíme prsty při říkankách Tenhle medvěd nebo Ježek, využíváme prvků jógy při cvičení.
Pro všechny děti budeme mít ve třídě program s názvem Kdo žije v lese v úterý 5. dubna ve spolupráce se ZOO Brno.