TIB Jak to vypadá v pohádkové říši? – Sluníčka

Ve třídě Sluníček jsme se od 2.3. 2020 ocitli s dětmi v pohádkové říši. Společně jsme odemkli kouzelným klíčem pohádkovou říši, ve které na nás čeká mnoho zážitků. Ve středu k nám zavítalo divadlo Kejkle, které si pro nás připravilo Karneval. Děti přišly v nádherných maskách, zatancovaly si, zasoutěžily si a užily si veselou atmosféru ve vyzdobené třídě. Následující dny budeme s dětmi hledat odpovědi na tyto otázky:

• Co tě napadne, když se řekne „karneval“?
  • Jaké můžou být karnevalové masky? Proč slavíme karneval?
  • Co si představíš, když se řekne slovo „pohádka“?
  • Jakou pohádku máš nejraději?
  • Jak se cítíme, když nám čte maminka/tatínek?
  • Jakou dětskou knížku Ti rodiče čtou před spaním?
  • Co by se stalo, kdyby…..? (dokončování situací)
  • Jaké postavy z pohádek jsou dobré/zlé, co nakonec zvítězí?
Děti si vyrábí různé rekvizity pro pohádkové postavy. Dále kreslí své oblíbené pohádky a postavy. Zpíváme si písničky z pohádek a posloucháme pohádkové melodie. V naší třídě vnikají pohádkové hrady z kostek a polikarpovky. S dětmi budeme následující dny prozkoumávat pohádkovou říši. Zahrajeme si pohádky a vyzkoušíme si být pohádkovou postavou. Těšíme se na další nové zážitky, které nás čekají