TIB Jak to bylo na Mikuláše

Ve třídě Sluníček se od čtvrtka 30. listopadu budeme věnovat tématu Jak to bylo na Mikuláše? Děti si vytvoří povědomí o našich tradicích v období adventu a jednotlivých zvycích. Zapálíme si první svíčku na adventním věnci a vysvětlíme si, co to znamená. Seznámíme se s příběhem o svatém Mikuláši a dalších postavách, se kterými tvoří družinu z knihy Chaloupka na vršku. Vymyslíme si s dětmi malý čertovský den. Budeme se připravovat na návštěvu Mikuláše ve školce i doma, děti se naučí zarecitovat básničku nebo zazpívat písničku pro Mikuláše. Těšíme se na divadlo v MŠ s představením Vánoční příběh.
Děti se budou zamýšlet například nad otázkami:
Proč k nám chodí Mikuláš?
S jakými postavami můžeme obvykle vidět Mikuláše?
Co všechno vás napadne, když se řekne advent?
Jaké tradice se v období adventu dodržují?

Prosíme rodiče, doneste si od 5.12. , pokud máte, čertovské růžky - čelenku pro děti na čertovské hrátky :)