TIB Jak to bylo na Mikuláše

Ve třídě Sluníček se budeme od 28.11.2022 věnovat tématu „Jak to bylo na Mikuláše“. Budeme s dětmi diskutovat nad otázkami:

• Co nás napadá, když se řekne „Mikuláš“? Proč k nám chodí?
  • Kdo byl sv. Mikuláš v dávných dobách?
  • S jakými dalšími postavami se obvykle objevuje? Jaké mají jednotlivé postavy vlastnosti? Jak vypadají, co je pro ně typické?
  • Co všechno můžeme nalézt v kouzelném Mikulášově pytli? Co má asi v pytli čert?
  • Znáte ještě nějaké jiné označení pro čerta? Jak jinak ho můžeme nazvat?
  • Znáte nějakou písničku nebo básničku, kterou bychom mohli Mikulášovi předvést?
  • Víte, jaké další svátky se kromě Mikuláše na začátku prosince slaví?
  • Jak bychom se měli chovat k druhým, aby z toho nebyl Mikuláš smutný?
  • Co všechno vás napadne, když se řekne „Advent“? Jak dlouho trvá?
  • Víte, jak se jmenují jednotlivé adventní neděle?
  • Znáte nějaké symboly či tradice, které se v období adventu dělají?

Budeme si vyprávět o nastávajícím adventu, zvycích a tradicích s ním spojených, zapálíme první svíčky na adventním věnci. Dozvíme se podrobnosti o postavách Mikuláše, čerta a anděla. Naučíme se o nich spoustu básniček, písní i tanečků. Budeme je výtvarně zpracovávat v Ateliéru. Ve čtvrtek si mohou děti donést z domova čertovské rohy na naše čertí hrátky. V pátek 2.12. si děti užijí „mikulášské nadělování“ v MŠ, kde přijede se svým programem Divadlo Domino :)