TIB Jak slavíme velikonoce?

Když se probouzí jaro v přírodě, víme, že se blíží svátky jara – Velikonoce. Ve třídě Sluníček se budeme v týdnu od 27.3.2023 zamýšlet nad tématem: „Jak slavíme Velikonoce?“ Děti prožijí vynášení Moreny, v příběhu „Kdopak se to líhne z vajíčka?“ poznají, jak křehké je vajíčko a důležitá trpělivost, aby v úžasu prožily zázrak nového života. Při pobytu venku děti zasely jarní osení, pozorují klíčení a růst ječmene. Zasejí hrách a ředkvičky na záhonku školní zahrady. Do truhlíků zasejí semínka květin. Před velikonocemi se děti věnují tvoření velikonočních symbolů a rozvíjí jemnou motoriku. Seznámí se se zajímavostmi Pašijového týdne. V pátek se těší děti na divadlo O zajíčkovi. Společně se budeme zamýšlet nad otázkami:

• Co se nám vybaví, když se řeknou Velikonoce?
  • Co si představíš, když se řekne pomlázka, velikonoční vajíčka – kraslice, mazanec, beránek?
  • Co vše se chystá na Velikonoce?
  • Jaké známe velikonoční básničky nebo písničky?
  • Jaké máme u nás velikonoční zvyky?