TIB Jak se staráme o hračky?

Ve třídě Sluníček se od pondělí 8.1.2024 soustředíme na téma Jak se staráme o hračky? Bude se to týkat hraček, které jsme našli pod vánočním stromečkem nebo těch, které jsou s námi ve třídě již déle. S dětmi budeme k tématu vymýšlet aktivity ve všech tvořivých dílničkách, nastavovat pravidla pro hry s hračkami, číst příběhy s otevřeným koncem, zpívat a plnit úkoly. Podpoříme zdvořilostní chování - umět požádat o půjčení hračky, poděkovat za to, vyřešit konflikt s kamarádem. Oceníme vše dobré, co se děti naučily.
Také bychom se rádi seznámili s oblíbenou hračkou dětí, proto budou mít děti možnost přinést si svoji oblíbenou hračku do MŠ a představit ji kamarádům. Prosíme ale, abyste své děti upozornili na to, že si mají během pobytu v MŠ na hračku dávat pozor.
Budeme společně diskutovat nad otázkami:

• S čím si hrajeme ve školce? Co si představíš, když se řekne "hračka"
  • Která hračka patří mezi mé nejoblíbenější?
  • Z čeho je moje hračka vyrobena/ kdo ji vyrobil?
  • Jak se budu starat o hračky ve své třídě/ doma?
  • Co by se stalo, kdybychom hračky neuklízeli?
  • S čím si hrají více kluci/děvčata?