TIB Jak kouzlíme s podzimními plody

Ve třídě Sluníček jsme se zaměřili od 3.10. na téma "Jak kouzlíme s podzimními plody". Děti se učí stříhat, vytrhávat papír, lepit, krájet dětským nožem, spojovat přírodniny špejlí, navlékat korále, pojmenovat 5 druhů ovoce a zeleniny a 5 plodů z okolní přírody, třídit je podle různých kritérií, rozlišit hmatem, zrakem, chutí různé druhy ovoce a zeleniny, vyjadřují svou představivost a fantazii při vyrábění „zeleninových panáčků“, na které si přinesly různé druhy zeleniny z domova. Při pobytu na zahradě sbíráme houby, plody, tvoříme „podzimní mandaly“ ze šišek, lískových oříšků, barevných listů a plodů z keřů a stromů, na vycházce sbíráme kaštany, žaludy, ořechy, šišky a dále s nimi kouzlíme ve třídě pěkné podzimní obrazy. Diskutujeme společně také nad otázkami:

• Podle čeho poznáme, že nadešel podzim? Jaké jsou jeho znaky­­?
  • Co sklízíme na podzim na naší zahradě?
  • Jaké plody dozrávají na školní zahradě a v okolí MŠ?
  • Co potřebují plody ze zahrady k tomu, aby dozrály?
  • K čemu jsou zralé plody? Jak je můžeme využít doma?
  • Co bychom s plody mohli dělat v MŠ?