TIB Co to leze v trávě?

Od pondělí 16. května se ve třídě Koťátka a Hvězdičky věnujeme tématu "Co to leze v trávě?" Budeme pozorovat a zkoumat hmyz, zejména broučky, včely a mravence, které mohou děti najít na naší školní zahradě. Při příležitosti Světového dne včel se děti blíže seznámí s těmito obdivuhodnými a pracovitými stvořeními. Pomocí lup i mikroskopů budou děti poznávat svět hmyzu, všímat si, co potřebují k životu, jaké mají části těla, čím se od sebe liší. Diskutovat budeme nad otázkami, proč je hmyz užitečný, čím se živí, jak se pohybuje. Zamyslíme se, jak se chováme ke včelám, broučkům a dalšímu hmyzu v přírodě a jak jim můžeme pomáhat. S hmyzem se děti blíže seznámí i prostřednictvím básniček, písniček, pohybových her a výtvarných činností.