TIB Co se děje na farmě?

Ve Hvězdičkách se od 7. 6. budeme věnovat tématu “Co se děje na farmě?” . Děti se budou během tématu seznamovat s jednotlivými zvířecími rodinami, rozšíří svoji slovní zásobu o názvy zvířat, zjistí, kdo žije na farmě, v jakých obydlích a čím se živí. Děti se dozví, jaké produkty díky domácím zvířatům získáváme a naučí se postup výroby sýra nebo chleba. Díky našemu školnímu záhonku si mohou zahrát na farmáře – zasít semínka hrášku a ředkviček, vytrhávat plevel a chodit záhonek zalévat. Budeme si zpívat písničky „Když jsem já sloužil …“, „Pásla ovečky“, „Krávy, krávy…“ a říkat básničky „Dupy, dupy“ nebo „Zvířátka a mláďátka“. Venku na hřišti budeme hrát pohybové hry „Na kočku a na myš“ a „Ovečky a vlk“. Prožitek z tématu bude umocněn díky návštěvě skutečné farmy „U tří koníků“.

Společně se budeme zamýšlet nad těmito otázkami:

• Co si představíš, když se řekne FARMA?
  • Kdo jsou domácí zvířata?
  • Jaká domácí zvířata znáš? Jaká mláďátka znáš?
  • Kde žijí domácí zvířata?
  • Jak se o zvířata staráme? Co potřebují k životu? Čím je krmíme?
  • K čemu jsou domácí zvířata potřebná?
  • Co nám zvířata dávají za produkty? Co z nich můžeme vyrobit?