TIB Čím potěším své nejbližší v rodině?

Ve třídě Sluníček se od 9. května věnujeme tématu Čím potěším své nejbližší v rodině? Děti se seznamují se svátky Den matek a Den rodiny, s funkcí rodiny a jejích členů. Posilujeme prosociální chování ve vztahu k ostatním lidem - úctu a lásku k rodičům, respekt ke kamarádům. Děti se učí uvědomovat si vztahy mezi lidmi, orientovat se v rolích a pravidlech různých společenských skupin. Rozvíjíme řečové schopnosti, děti se učí přednášet básničky, zpívat a doprovázet písničky na vystoupení. Vyrábíme přáníčka a dárečky pro rodiče.
Společně se budeme zamýšlet nad otázkami:
Co si představíš, když se řekne slovo „rodina“, „maminka“?
Kdo tvoří moji rodinu?
Co všechno musí maminka nebo tatínek umět? Co doma dělá maminka a co tatínek? S čím jim můžeš pomoci, co děláte společně?
Co mám doma nejraději?
Co bych popřál svojí mamince k svátku?
Z čeho má tvoje maminka největší radost? Jaký dárek by maminku, tatínka nebo sourozence nejvíce potěšil?

Prosíme, přineste tento týden dětem do školky rodinnou fotografii nebo fotku dítěte jako miminka/batolete, využijeme je k tématu a poté Vám je vrátíme. Děkujeme :-)