TIB Běhám, skáču, házím rád – atletem se můžu stát!

Ve třídě Sluníček se od pondělí 5.6.2023 zaměříme na pohybové aktivity a zejména na atletiku. Budeme se chystat na Sportovní den v MŠ ve čtvrtek 8.6..Děti z celé MŠ budou na naší školní zahradě soutěžit v atletických disciplínách - běh na 20m, skok z místa do dálky a hod míčkem. Musíme si tedy procvičit správnou techniku startu, skoku, hodu horním obloukem a vůbec celou koordinaci pohybů těla. Za odměnu všichni dostanou medaili i diplom a hlavně dobrý pocit z procvičeného těla. Ve třídě budeme kreslit sportovce, stavět překážkové dráhy, tancovat podle hudby, prohlížet knihy o sportu, měřit si svůj puls a porovnávat výkony s kamarády. Budeme také diskutovat nad otázkami jako např.:

• Co si představíš, když se řekne slovo SPORT?
  • Proč si myslíš, že je sport důležitý?
  • Jakou atletickou disciplínu znáš?
  • Jaké jméno sportovce znáš? ( E.Zátopek, D.Zátopková, J.Jágr, J.Železný, P.Čech )
  • Jaké znáš druhy sportu?
  • Jaký sport máš nejraději?
Úkol pro rodiče: Doneste do MŠ knihu o sportu