Distanční výuka

Třída Sluníčka je od 15. října z nařízení KHS uzavřená, proto probíhá vzdělávání u předškoláků distanční formou. Pro lepší komunikaci jsme založili třídní e-mail, kam nám rodiče zasílají fotografie z procesu plnění úkolů. Předškoláci doma s rodiči pekli a vařili dobroty z podzimního ovoce a zeleniny, vyráběli "kompot" obtiskáváním ovoce, nebo plnili úkoly z pracovního sešitu Kuliferda.
Protože uzavření třídy stále trvá, dostali předškoláci další nápady na aktivity doma. Tentokrát jsou zaměřené na právě začínající měsíc listopad, poznávání listů ze stromů, frotáž listí a listopadovou básničku. Můžete se ji naučit také:

Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad’.
Zlatý lístek z javora, zima už jde do dvora.
Listopad, listopad, vítr fouká do zahrad.
Padá listí z jabloní, Martin jede na koni.

Když půjdete s dětmi ven, pozorujte barvy listí a zkuste nasbírat různé druhy a barvy, které můžete doma mezi papíry vylisovat a až to bude možné, donesete je do školky k dalšímu tvoření. Donést můžete i obrázky a výrobky, které děti během uzavření třídy vytvořily a chtěly by je ukázat ostatním.

Těšíme se na viděnou ve Sluníčkách!