Den branné připravenosti v MŠ Sluníčko

Vážení rodiče, dne 23.5.2023 v čase 9-12 hod. proběhne v naší mateřské škole Den branné připravenosti. Cílem programu podporovaného Vojenskou nemocnicí je zvýšení dovedností a znalostí souvisejících se vznikem mimořádné události, při níž může dojít k ohrožení života, zdraví nebo majetku. V úvodní části probereme teorii spojenou s programem, rozdělíme děti do skupinek a proběhne nácvik evakuačního vláčku. Poté se skupiny přesunou na jednotlivá stanoviště. Připravených stanovišť je 7. 5 z nich je vedeno lektory a 2 jsou samostatná s úkoly, které budou děti plnit s učitelkami. Stanoviště, která budou pro děti nachystána, jsou Linky tísňového volání, Bezpečnost v dopravě a venku, Úrazy elektrickým proudem, Požár - oheň a bezpečnost, Osobní bezpečí - cizí osoba. Na každém z nich budou dětem vysvětleny informace a následně je nachystaný jednoduchý úkol pro zapamatování tématu. V rámci programu je zahrnuta i pauza v plnění úkolů.