TIB Jak probouzíme jaro?

Ve třídě Sluníček se v týdnu od 11.3.2024  budeme věnovat tématu „Jak probouzíme jaro? “. S dětmi se připravíme na společnou akci s rodiči - jarní úklid školní zahrady a na Jarní putování, kde budou děti plnit úkoly a hledat ztracená pírka Duhového ptáčka. Budeme pozorovat proměny jarní přírody kolem nás, zasejeme si semínka řeřichy, hrachu i osení. Zapojíme se do úklidových prací na školní zahradě a budeme diskutovat o tom, co přírodě prospívá a co naopak škodí. Podpoříme ohleduplné chování k živé přírodě, prvním jarním květům i živočichům. Naučíme se pojmenovat znaky jara, popsat části rostliny, kvetoucí n zahradě, rozlišovat první květy na zahrádce. Zazpíváme jaru písničku a vykouzlíme všem dobrou náladu!